Sadhana

IMG_7842Sadhana on Kundalini joogide igapäevane varahommikune spirituaalne praktika, meele ja keha distsipliin hinge teenimiseks, hoiab meele puhta, et juhtida korralikult meie tegevust. Sadhana tekitab sügava rahuseisundi, tasakaalustab meele ning annab energiat terveks päevaks.

Sadhanad Dharamsaalis toimuvad R/L/P kl 05.00-07.30. Palun jälgi kalendrit! 

***Sadhana kalendris kui näed “Sadhana by ?” see tähendab et läbiviija/õpetaja pole veel leitud!

Riietu mugavalt, võta kaasa matt või väike vaip, pudel vett või termosega teed. Sadhana eest saad jätta panuse joogaruumis olevasse karbikesse – tasakaalu panus on soovitatavalt 3 Eurot. 

Maja uks on lahti kl 4:40-5:15. Sulgeme ukse pärast Japji-t.  
NB! Palume kella MITTE lasta. Samuti kui tuled uksest sisse jäta uks teadlikult natukene lahti, et järgmine saaks sisse tulla.
Dharamsaali Asukoht
Sadhana efekt – meele duaalsuse ületamine, spirituaalne vormisolek, integreerumine ja pühendumine, sadhana loob meditatiivse meele.

Hommikune sadhana (Morning Sadhana) – koos grupiga praktiseerimine kestab 2,5 tundi kell 5.00-7.30. Algab japji lugemisega (u. 20 minutit), järgneb tavaline joogatund. Peale seda lauldakse Veevalaja ajastu mantraid 62 minutit ja lõpetatakse tund.
Japji – see on osa iidsest gurmukikeelsest käsikirjast. Sisaldab 40 salmi, mis on kirja pandud valgustunud õpetaja Guru Nanaki poolt. Y.Bhajan on öelnud, et see, kes mõistab Japji’t, mõistab kogu jumalikku tarkust. See tähendab, et Japji’s on kõik tarkused kirjas.

Korrapärane Sadhana tegemine ei hoia eemal elus esilekerkivaid probleeme ja -muudatusi, kuid Sadhana annab püsiva sisemise jõu kõigi nendega hakkamasaamiseks. Rühma Sadhanad arendavad ühisteadvust, kus individuaalsed aurad ühinevad.

Yogi Bhajani käest küsiti kord: ”Miks teie teete Sadhanat, olete ju meister?” , ta vastas: “ Ma teen seda juba palju aastaid. Teen selleks, et jääda meistriks.”

School of Kundalini Yoga and Humanology & Guru Ram Das Institute at Rajamaa, Estonia

%d bloggers like this: