Sikh Dharma

*Järgmine sissejuhatav kursus Sikh Dharmasse toimub 25-26 mail 2013. Lisainfot vaata allpool!

INFO IN ENGLISH HERE

Wahe Guru Ji Ka Khalsa, Wahe Guru Ji Ki Fateh!

IMG_3539

Inimese süda igatseb taasühinemist oma armsamaga. Ta soovib olla Loojaga Üks. Maailmas pole kedagi, mitte ühtki elavat inimest, kes ei koge seda igatsust. Tee ühendumise poole, hinge ja Looja ühinemisel pole aga alati selge. Et kõndida sel teel väärikalt, kasvamises ja kindluses, on meil vaja teejuhti. Giidiks teekonnal  pimedusest valgusesse on Guru. Vahelüli, mis aitab meil ühenduda armsamaga.

Sikh Dharma on teekond, mis kätkeb endas holistilist maailmapilti ning elustiili. Me pole patustajad ega ebatäiuslikud, vaid osa Loojast ja seda me peame lihtsalt mõistma. Sikh Dharma südames pole mingeid rituaale, sundust, kohustusi ega tühja religiooni. See on Dharma – tee õiglusele, ettemääratusele ja karma puhastamisele.

Sikh Dharma on elu õndsuses ja ühenduses iseendaga. Sikhi Gurud kirjeldasid, loitsisid ja jagasid kõikide oma järgijatega  (igast religioonist) teadmisi, kuidas ennast kiindumustest ja ignorantsusest vabastada, nii et me saaksime inimestena kasutada oma kogupotentsiaali. Õpetused, just nagu ka Kuldne Tempel, Siri Harimander Sahib, on avatud kõikidele religioonidele, rassidele, klassidele ning rahvustele, et kogeda Jumalat iseendas.

Esimene ja oluliseim õpetus Sikh Dharmas, mis on kirjutatud elavasse pühasse raamatusse Siri Guru Granth Sahib, on EK ONG KAAR. See tähendab „Looja on oma loominguga üks“, „ma olen loojaga üks“, „minu lõplik olemus saab ühenduda minu lõpmatu olemusega“.

Kutsun teid kõiki ühinema ja sukelduma Sikh Dharma ilusse, õndsusesse ja vaprusesse!

Alandlikult teenides Loojat kõiges,

Sukhdev Kaur

Sikh Dharma südames – Sikhi tee sissejuhatav kursus

25-26 mai 2013

Sellel kahepäevasel intensiivkursusel sukeldume Sikhi Gurude eludesse, ajalukku ja õpetustesse, tutvudes Sikh Dharma põhilise vundamendiga. Õpime tundma suhet Kundalini Jooga ja Sikh Dharma vahel, Shabad Guru tehnoloogiat ja Siri Guru Granth Sahibi elavat teejuhti. Kuidas Gurust lugeda, kuidas võtta hukamit. Loitsime koos Shabd`e ja avastame hinge õndsust sulandudes Sikh Dharma valgustavasse maailma. Koos osalejatega korraldame laupäeva õhtul Gurdwara teenistuse.

Koht: Kundalini jooga keskus Wahe Guru, Niine 11, Tallinn

Aeg: 25-26 mai 2013, kell 9-18 (koos erilise hommikusadhanaga), Gurdwara 25. mai õhtul kell 18-21 (võimalus jääda Guruga terveks ööks)

Annetus: soovitatav 40-100 eur

Registreerimiseks palun kontakteeru: +372 53731839 sukhdevkaur@khalsa.com

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

School of Kundalini Yoga and Humanology & Guru Ram Das Institute at Rajamaa, Estonia

%d bloggers like this: