Teadlike Lapsevanemate perekool

Conscious parenting lecture series:
Applied Humanology for the everyday life

Teadlike Lapsevanemate Perekool:
Rakendatud Humanoloogia igapäevaseks eluks

INFO IN ENGLISH HERE

EESTI KEELES:

Loengute ja töötubade sari, mis toetab terve, õnneliku ja enesekindla lapse kasvatamist (ning aitab ka Sul terve, õnneliku ja enesekindlana elada).Sari põhineb Yogi Bhajani Humanoloogia ja Kundalini jooga ning Karam Kriya õpetustel.

unnamed-53Lektorid:
Sukhdev Kaur, kundalini jooga õpetajate koolitaja, Dharamsaali juht, ema ja sünnitoetaja.
Kalli Nishan Priya, kundalini jooga õpetaja, lastejooga õpetaja, ema, sünnitoetaja ja nõustaja.

„Lapsed, kes sünnivad ja kasvavad täna,
on palju tundlikumad, kui meie lastena olime.
Selleks ajaks kui oleme 50-60 aastased, ei mõista me lapsi enam üldse,
lõhe meie vahel on nii suur.“ – Yogi Bhajan.

2019 TEEMAD (Täpsem kirjeldus allpool)

 “Lastega elamine: Elu inimesena ja vanemluse kingitus (humanoloogia põhimõtted)” Reede 15. märts 2019 (17:30-20:00) 
– “Teadlikud suhted ja suhtlemine.” Reede 29. märts 2019 (17:30-20:00)
“Elutsüklid ja kuidas toetada end/laps erinevate elutsükklidel ja sõlmedel” Reede 12. aprill 2019 (17:30-20:00)
– “Hoides oma sisemist last. Mänguline ja lõbus lapsevanemlus”Reede 26.aprill 2019 (17:30-20:00)

– “Lastevanemate numeroloogia: Kosmiline muinasjutt ja inimese iseenda avastamise teekond” Reede 10 mai 2019 (17:30-20:00)

“Teadlik lapsevanemlus ja veevalaja ajastu: Lapsed meie karmiliste õpetajatena” Reede 24. mai 2019 (17:30-20:00)

Teadlik lapsevanemlus pakub avatud ruumi kõigile, kes on huvitatud teadlikust vastasmõjust lastega suhtlemisel ning tõelisest ja hingelisest lähenemisest lastekasvatusel. Sari on mõeldud nii lapsevanematele, tulevastele lapsevanematele, kui ka neile, kes soovivad saada teadlikumaks enda sisemisest lapsest või astuda tervendavatesse suhetesse oma vanematega. Sari võib olla rikastavaks kogemuseks neile, kes puutuvad oma igapäevatöös kokku vanem-lapse suhtega. Näiteks pereterapeudid, õpetajad, psühholoogid, sotsiaaltöötajad, arstid, nõustajad ja lapsehoidajad. Väga soovitame osaleda koos partneriga, et kogeda protsessi sügavamal kujul.

“Mulle väga meeldis see kursus. Kindlasti oli see midagi enamat kui lihtsalt perekool, mis toetab laste kasvatamist. Seetõttu sobib see kuulamiseks ka inimestele, kel otsene side lastega puudub.
Meelde jäävaimad osad olid minu jaoks kosmiline muinasjutt, elutsüklid ja teadliku suhtlemise harjutused. Samuti meeldis see, et kuna tunnid olid pikad, siis oli rahulikult aega sissejuhatuseks (väike hingamine, painutuse osa) ja teemade läbimiseks koos meditatsioonidega.” – G.

Millest see on? Millest see EI OLE?

– Teadlik lapsevanemlus on avastusretk enda sisemaastikul kasvades lapsest vanemaks, vabastades vanu mustreid ja valusaid mälestusi lapsepõlvest, et muutuda oma lapsele parimaks võimalikuks õpetajaks. See pole müstika, meetod, ego teenimine ega võimu harjutamine oma laste üle.

– Teadlik lapsevanemlus pole ÜKS retsept, mis kõigile sobib- see aitab luua ühendust oma vanemliku intuitsiooniga, et teaksid, mis sulle ja su perele parim on.

– Teadlik lapsevanemlus aitab kaardistada iseendas peituvaid vahendeid ning ühenduda loomuomase vanemliku allikaga – et mõistaksid paremini, miks sa käitud just nii nagu käitud ja kuidas teadlikult muuta seda, mida vaja või toita seda, mis vajab tuge.

– Teadlik lapsevanemlus pole süsteemne meetod- see on iidsel tarkusel põhinev terviklik lähenemine oma vanemliku intuitsiooni äratamiseks. See aitab leida rõõmu hindamatust kogemusest olla vanematena oma lapsele esimesteks õpetajateks, et nad kasvaksid tugeval vundamendil ja areneksid inimestena täielikult ja terviklikult.

ÕHTUTE STRUKTUUR NING MIDA KAASA VÕTTA:

Iga kohtumine koosneb teoreetilisest osast, mis vaheldub hingamisharjutustega, paaris või grupiaruteludega ning meditatsioonidega. Soovitame kaasa võtta mugavad riided põrandal istumiseks, sall ning võimalusel joogamatt. Võta kaasa märkmik ja kirjutusvahend. Kohapeal võimalus istuda ka toolidel. Me aegajalt teeme aktiivsed joogaharjutusi ja asendid, ja kindlasti igal töötoal oluline osa on meditatsioon.

TEEMADE KIRJELDUS:


Lastega elamine: Elu inimesena ja vanemluse kingitus  (1. töötuba)

Humanoloogia põhimõtted
Hinge tee. Hing valib vanemad, pikkus- ja laiuskraadi, suhtumise ja kõrguse.
Oma vanematelt saadud kingituste ja õppetundide aktsepteerimine koos Kundalini jooga gongimeditatsiooniga.
Oma armastuse haavade tervendamine ja sisemise lapse kasvatamine.
Väljakutsed, mida lapsed toovad ning kuidas end laste toetamisel toetada.
Esmane tervis ja esimese kolme eluaasta energiavarude ning vitaalsuse kasvatamine.

Teadlikud Suhted ja suhtlemine (2. töötuba)

Kolm suhete ja kommunikatsiooni tasandit: iseendaga, partneriga, teistega. Mõtete, emotsioonide ja tunnete roll vaimsest vaatenurgast. Oma emotsioonide, tunnete ja ihade väljendamine empaatiliselt. Vägivallatu suhtlemine, aktiivne kuulamine, autentne ja teadlik suhtlemine. Meele ja harjumuste roll kommunikatsioonis. Kogu suhtlemise eesmärk. Palju praktilisi näiteid, harjutusi paarides, arutelusid ja meditatsioone. Oma kõnekeele viimistlemine ja oma sõnaks saamine. Suhted ja suhtlemine tuumikperekonnas ja laiendatud või kärgperes. Väljakutset pakkuvad situatsioonid ja kuidas teha parimaid otsuseid ilma karmata.  **Väga soovituslik tulla koos parteneriga.

Elutsüklid ja kuidas toetada end/laps erinevate elutsükklidel ja sõlmedel (3. töötuba)

Kuidas, miks ja millal hing siia ilma sünnib – inimelu vaimne perspektiiv. Elu viis õpetajat. Kolm oluliseimat elutsüklit (teadlikkuse tsükkel, intelligentsuse tsükkel, eluenergia- ja vitaalsuse tsükkel). Arengustaadiumid. Kuidas ära tunda oma tsükleid ja protsessi, millest parasjagu läbi lähed (sina ja su partner), kuidas toetada lapsi nende arengus. Keskendume teadlikkuse tsüklile ja kirjeldame kõiki staadiume: 0-3, 3-7, 7-11, 11-14, 14-21, 21-28, 28-35, 35-42, 42-49.. Teooria osa vaheldub praktiliste harjutuste ja meditatsioonidega.

– “Lastevanemate numeroloogia: Kosmiline muinasjutt ja inimese iseenda avastamise teekond” (5. töötuba)

Suhe hingega, partneriga, lastega. Erinevad rollid, vaimsed kohustused ja ootused. Arhetüübid ja kvaliteedid: naine ja ema, mees ja isa, poeg ja tütar. Kuningas, kuninganna, printsess, kangelane, takistused. Pereväärtused (äratundmine, aktsepteerimine ja nende teadlik loomine). Avastades iseend oma teekonnal. The Hero’s journey. Elutee vs. saatus. Õpime tundma numbrid ja lugeda iseeenda ja oma laste numeroloogia ehk sünnikuupäeva numbrid ja iga ühe kingituse, hinge, karma, ettemääratuse ning elutee numbrid. Karam Kriya numeroloogia nagu maailma mõistmise selgroog.

Hoides oma sisemist last. Mänguline  ja lõbus lapsevanemlus (4. töötuba)

Re-learning to play and being playful. Parenting the inner child within, re-establishing patterns based on self-love. Roughhousing and why our children need it, and why we absolutely need it as parents (mama and papa). Body-mind-soul. Role reversing. Creating confidence and connection through play. Dealing with difficult situations through play. Play as children’s own way to cope with emotions and situations, and how to join them.

Teadlik lapsevanemlus ja veevalaja ajastu:
Lapsed meie karmiliste õpetajatena  (6. töötuba)

Erinevad lastekasvatuse viisid, kuidas märgata enda karmaülest teed, mustreid ja mõjusid, mille oled kaasa saanud oma kasvamisega. Kannatlikku ja intelligentse suhtluse kunst. Vanema enda projektsioonid ning suhe lapsega (valu, kannatus, ootused, viha, hirm) ja kuidas sellega teadlikult toime tulla. Kriiside ajad ning kuidas sellega toime tulla (karma-draama-trauma).Neutraalsus vs reaktiivsus. Olles ebatäiuslikult täiuslikult. Intuitiivne lapsevanemlus. Lahti laskmise kunst. Oma vanemlike oskuste täielik väljaarendamine. Järepidevus ja jätkuv teadlikult teadlik olemine. Tervislik, õnnelik ja pühalik perekond.  Oma sõnaks saamine ja endaga truuks jäämine.

DETAILID:

Kogu kursuse maht: 18 akadeemilist tundi.
Koolituse asukoht: Dharamsaal, Liivalaia 11/1-14, Tallinn ASUKOHT
Hind: Terve loengute sari (6 töötuba) 120 eurot osaleja, 180 eurot kahele (partner või samast perekonnast tulles, näiteks ema/õde, jne)
Ühel õhtul osalemine 25 eurot inimene / 40 eur paar.

Kursuse hinnas on tee ja kerged tervislikud snäkid.

*Kursus toimub eesti  keeles
*võimalik maksta kursuse eest kahes osas (deposiit + ülejäänud 2. ja 4. töötoal)

Registreerimiseks kanna deposiit 30 eur/osaleja (50 eur/paar) MTÜ Guru Ram Das Instituut EE597700771002082177 ja täida allolev ankeeti. Ülejäänud osa tasumine toimub kohapeal sularahas teisel töötoal. Kui soovid firmale arvet, palun maini ankeedil (NB! arve saadame siis kui ülekanne on laekunud!)

Pakume võimalust osta kursuse KINKEKAARTI või küsida arvet tööandjale (uuri detaile).

*Soodustused pensionäridele, puuetega ja raskes majanduslikus olukorras inimestele, uuri lisa.

Sinuga kohtumist oodates!
 Sukhdev ja Nishan Priya

KÜMME ASJA, MIDA OMA LASTE HEAKS TEHA
-Yogi Bhajan, “the Game of Love”

. Armasta neid
. Toeta nende enesehinnangut
. Kuula neid
. Esita väljakutseid
. Oota austust
. Piira neid
. Tee Jumal osaks nende elust
. Arenda nende õppimisoskust
. Aita neil olla kogukonnameelne
. Lase neist lahti

ENGLISH

Conscious parenting lecture series:
Applied humanology for the everyday life

Lecture series and meditations for raising healthy, happy and confident children (and becoming a healthy, happy and confident person yourself!)

Based on the teachings of Humanology and Kundalini Yoga by Yogi Bhajan and Karam Kriya Number awareness.

Lecturers:
Sukhdev Kaur, mother, yoga teacher trainer, Dharamsaal director.
Kalli Nishan Priya, mother, yoga teacher, children’s yoga teacher.

“The children being born and raised now are much more sensitive than we were as children.
By the time we are 50-60 years old we will not be able to understand
the children at all, the gap will be so wide.” – Yogi Bhajan

2019 THEMES

“Living with children: The Soul’s journey and The Gift of Parenting (Principles of humanology)”
– “Conscious Relationships and Communication in the family” 
– “Lifecycles and how to support yourself and your child through different lifecycles and cycle knots”
– “Parenting numerology: The Cosmic fairytale and the human’s journey in self-discovery” 

“Parenting the inner child. Playful parenting” 
–  “Conscious parenting from the Heart: Children as our karmic teachers”  

Conscious Parenting offers an open space for everybody who is interested in a conscious interaction with children and a truth- and soulful approach to childraising. Its invitation is to parents and parents-to-be as well as to people who wish to become more conscious about their own inner child or enter into a healing in their relationship with their own parents. It might also prove an enriching experience for people who are dealing with parent-child relationships on a professional basis like family therapists, teachers, psychologists, social workers, doctors, consultants or childcarers.

What is it about? What is it NOT about?

– Conscious Parenting is about discovering your own path as you grew from a child to a parent, releasing old patterns and painful memories from your childhood, so you can become the best possible teacher for your own children. It is not about mysticism, methods, catering the ego nor exercising power over your children

– Conscious Parenting is not a ONE formula that fits all – it’s about helping you connect with your intuition as a parent so you know what works best for you and your family.

– Conscious Parenting is about tapping the resources within you and connecting to your natural essence as a parent – so you understand better why you act the way you act and how to consciously change what needs to be changed and nurture what needs to be nurtured.

– Conscious Parenting is not a systemic method – it is a holistic approach to awakening your intuition as parent based on ancient wisdom and about enjoying the indescribable experience of being the first teachers to our children, so they can develop a strong foundation on this earth and develop themselves as fully and wholly humans.

 Structure of the evenings and what to bring:

Each meeting with the group will comprise of a spoken theoretical part and will alternate with breathing exercises, discussion in pairs/small groups, all group discussion and meditation. We recommend bringing comfortable clothes for sitting in the floor (loose clothes), a shawl and yoga mat (optional). Please bring a notebook with a pen for making notes on the theory discussed. Chairs are also available. We will not be practicing very active yoga posture or exercises, yet we will be practicing meditation. It is suggested to come with your partner as the process will be deeper.

Themes

Living with children: the gift of parenting
1. workshop

Principles of humanology
The soul chooses the parents, latitude, longitude, attitude and altitude.
Receiving the gift of your own parents and the lessons you learn(ed) with them (accompanied with a Kundalini Rebirthing gong meditation)
Healing your own wounds of love and parenting your inner child.
The challenges children bring and how to support oneself while supporting your children.
Primal Health and building the blocks of life’s energy and vitality in the first three years of life.

Conscious Relations and Communication in family
2. workshop

The three levels of relation and communication: with the self, with the partner, with others. The role of thoughts, emotions and feelings from a spiritual perspective. Expressing our own emotions, feelings, desires with empathy. Non-Violent Communication, Active Listening, Authentic and Conscious Communication. The role of the mind and habits in communication. The purpose of all communication. Relationships and communication within the nuclear family and extended family. Challenging situations and how to take the best decisions (without producing karma). Many practical examples, exercises in pairs, discussion and meditation (Highly suggested to bring your partner). The refining of your language and becoming your word.

Lifecycles and the journey of the soul
3. workshop

How, why, when the soul incarnates – spiritual perspective on living life as a human. The 5 teachers in life.
The three most important cycles in life (cycle of consciousness, cycle of intelligence, cycle of life energy and vitality).
Stages of development. How to recognize your own cycles and the process you are going through (you and your partner), and how to support your children through their development. We will focus on the cycle of consciousness and describe each stage: 0-3, 3-7, 7-11, 11-14, 14-21, 21-28, 28-35, 35-42, 42-49..
Theory will be accompanied with practical exercises and meditations.

Parenting numerology: Cosmic fairytale and the human’s journey in self-discovery.
5. workshop

Relationship with your soul, with your partner, with your children. Different roles, spiritual responsibilities and expectations. Archetypes and qualities: The woman and the mother, The man and the father. The son, the daughter. The king, the queen, the princess, the hero, the obstacles in the way. Family values (recognizing, accepting and consciously setting them). The Hero’s journey and discovering oneself in the world. Fate vs Destiny. Karam Kriya numerology as the spine of understanding the world. We will study numbers and how to read one’s and one’s children’s numerology (birth day chart). We will study the gift, soul, karma, destiny and path numbers.

Parenting our inner child. Playful parenting.
4. workshop

Re-learning to play and being playful. Parenting the inner child within, re-establishing patterns based on self-love. Roughhousing and why our children need it, and why we absolutely need it as parents (mama and papa). Body-mind-soul. Role reversing. Creating confidence and connection through play. Dealing with difficult situations through play. Play as children’s own way to cope with emotions and situations, and how to join them.

Conscious Parenting from the heart
Children as our karmic teachers
6. workshop

Different ways of parenting, and how to recognize your own way beyond karma, patterns and beyond the influence of your own upbringing.  The art of patience and intelligent conversation. Parent’s own projections and the relationship with the child (pain, suffering, expectations, anger, fear) and how to deal with these consciously. Times of crisis and how to deal with difficult situations (Karma-drama-trauma). Imperfectly perfect. The art of Letting Go of our children. Simplicity and intuitive parenting. Becoming neutral instead of reacting. Fully developing our skills as conscious parents. Continuity and maintaining ourselves consciously conscious.  A healthy happy and holy family. Becoming our word and true to ourselves.

DETAILS:

18 academic hours

Place: Dharamsaal, Liivalaia 11, Tallinn.

Course includes tea served with light snacks.

*Course takes place in Estonian language for the season of 2019

We offer the course as GIFT CARDS or the possibility to be paid by your employer (inquiry for details).

*Discounts can be given to people with disabilities, seniors and persons in difficult economical situations, please inquiry.

Looking forward to seeing you!
-In service of the divine in all,
Sukhdev and Nishan Priya

TEN THINGS TO DO FOR YOUR CHILDREN
By Yogi Bhajan, from The Game of Love

. Love them
. Build their self­esteem
. Listen to them
. Challenge them
. Expect respect
. Limit them
. Make God a part of their lives
. Develop a sense of learning in them
. Help them to be community­-minded
. Let them go

School of Kundalini Yoga and Humanology & Guru Ram Das Institute at Rajamaa, Estonia

%d bloggers like this: