Conscious Pregnancy and Birth yoga course

Teadliku raseduse ja
sünnituse jooga kursus

(please scroll down for English)

“Laps õpib sinu kõhus. Kõik jõud, julgus, vaimsus ja inspiratsioon mis sa tahad temale anda, tee seda enne sünnitust. Kui laps on sinu kõhust väljunud, mäng on läbi. Pärast seda, ema on juht, põetaja, hooldaja. Ema roll algab kui laps on tema kõhus.” -Yogi Bhajan

SÜGIS 2018
KOLMAPÄEVITI KL 11:45-13:15. Kursus algab 12.september 2018!

KOHT: Dharamsaal, Kundalini jooga ja humanoloogia keskus. Liivalaia 11, Tallinn.

 

Kursuse kuupäevad ja teemad (kokku 10x):

12.09 – Sissejuhatus, emaduse õnnistus, vaagnapõhja lihased ja igapäevane jooga
19.09 – Hingeteekond, 120 päeva
26.09 – Pranayama ja mantra
03.10 – Hirmud ja emotsioonid
10.10 – sünnitus I
17.10 – Ema/naine, Mees/isa, rollid ja muutused peres
24.10- Meel ja meditatsioon
31.10 – Esimesed hetked ja päevad beebiga, sünnitusjärgne periood, 40 päeva õnnistus
07.11 – ema piim ja ema õnnistus
14.11 – teadlikud suhted perekonnas

Kursuse maksumus 125 eur.
Kursusele registreerimiseks tuleb ettemaks teha 30 eur (Urban Dharma OÜ EE137700771002081453), ja ülejäänud maksta sularahas (võimalik maksta kahes osas). Oled ka oodatud osalema üksikutel kordadel: Üksik tund 15 eur (kohapeal sularahas).
– Oodatud on kõik beebiootel emmed (ka need kes alles planeerivad või kellel on sünnitähtaeg enne kursuse lõppu) jooksvalt liituma. 
Kursus viib läbi Sukhdev Kaur Khalsa, Kundalini jooga õpetajate koolitaja ning Teadliku Raseduse kursuse Eestitsse maale
tooja. 

❤️️

REGISTREERIMISVORM ALL!!!

Birthing is the most profound initiation to spirituality a woman can have. ~ Robin Lim

“Suured tänud – joogast oli ikka sünnitusel väga palju kasu! Sain lapse välja hingata! Ma tänan südamest! Ma lisan veel, et joogas käimine aitas sünnitust rahulikumalt ja teadlikumalt võtta. Ja andis jõudu ise hakkama saada!” – Grete S (2014)

“Tahtsin öelda, et ma olen väga õnnelik ja tänulik, et olen saanud osa võtta sellest rasedate jooga tunnist. Olen iga esmaspäeva pikisilmi oodanud ja seal kohapeal palju tarkust ja jõudu ammutanud. Jätkan kodus ka kindlasti edaspidi ja kui beebiga kohtun, tuleme kindlasti ka beebitundi!” – Triin R (2014)

Microsoft Word - Information PackTeadliku raseduse jooga kursus ettevalmistav põhineb humanoloogia ja jooga tehnoloogias. Loengu osas jagame kuidas elada terve ja õnneliku raseduse aeg, kuidas ettevalmistada end teadlikuks sünnituseks ning edukaks sünnitusjärgseks perioodiks. Jooga tunnis teeme sovivad jooga harjutused ning meditatsioonid mis arendavad sinu intuitsioon, armastus, kannatlikkus, emotsioonide arusaamine, lõdvestus ning ettevalmistavad sind
vastuvõtmiseks oma uus roll emana. Samal ajal töötame oma hirmude ülendamisega ja hinge ühendusega et saaksid olla kõige parem ema sinu lapsele. Beebiootuse jooga kursusel arutleme rasedust, loomulik sünnitust, ja pärast-sünnituse periood jooga perspektiivis ja kaasaegse teadusega mis on näidanud et on lapsele kõige parem. Osa tunnis on ka perekooli lühikesed loengud ja arutelu, kuidas olla teadlik vanem.

.   Beebioote õnnistus. Aktsepteerides muutused ning uus elu emana.  Hirmud, ettearvamused, väljakutsed: armastades oma keha, beebit ja õppides emaks olemise kunsti. Beebiootaja jooga igapäevased harjutuses.
.  . Kundalini jooga, tehnoloogia mis teeb imesid: kuidas läbi jooga saan endale ja lapsele anda kõige paremat. Räägime mantratest ja meditatsioonist, selle olulisust raseduse ajal. Raseduse 120 päeva tähtsus, ema õnnistus ja beebi hinge tee oma kehasse. Muutused psüühikas.
.   Leides ühendus oma enda hingega: aksepteerimine ja alistumine iseenda valguse eest.  Igapäevased harjutused rasedale, vaagnapõhjalihaste harjutused, oma keha ja vaimu vundament.
.   Hingamine (pranayam) ja teised jooga tehnoloogiad. Emotsioonid hirm ja valu, väljakutsega töötamine, mida teha hirmudega? kas ma kardan sünnitust? kuidas suhtuda raseduse, sünnituse ja emadusega selleks, et naudiksin seda. Instinktid.
.   Kus minu jõud nüüd on? Ema ja naine – olla ema ja samas jääda naiseks. Rollide harmoonia. Ema mõju lapsele, ema kolme psüühikat. Prana (elujõud) juurde palun! Tervislik toitumine: ayurveda ja joogalikud toidud, head ja maitsvad suupisted, põhiroad, naisele mõeldud toidud, söök mis tugevdav närvisüsteemi.
.   Sügavam meditatsioon – kas ma saan mediteerida läbi igapäevase elu? Muuta hirmudeta – kasutada seda rasedust ja sünnitust et olla kartmatu. Ema nagu vaimne sõdalane: särav, kiirgav ja julge.
.   Kallis papaji: Isadele mõeldud tund, Beebioote massaaz, koosloomine ja hingamine. Pere traditsioonid ja teadlik vanemaks olemine. Suhted, teadlik suhtlemine oma partneriga ja lastega.
.   Minnes üle mõtedest ja mõtlemisest: beebioote tants ja raseduse nautimine. Andestan ja tervendan oma esivanemaid, oma keskkonda ja iseennast. Lõdvestamise kunst.
.   Sünnitus: avades beebiväravat, emotsionaalne väljakutse, koostöö beebiga. Three stages of birth. Komplikatsioonid ja kui asjad ei lähe nii nagu ma ette kujutasin. Vastuvõtmine beebi elutee. Platsenta sünnitus.
.  
Pärast sünnitust: 40 päeva õnnistus, beebi sinu käes, uued rütmid ja kosudes oma beebiga. Emapiim ja selle tarkus. Kuidas imetada, ja kannatlikkus mis on vaja lapse esimesed kuud. Platsenta roll sünnitusjärgses perioodis.
 
Kõik tulevased emad on teretulnud (ka need kes alles planeerivad rasedaks jääda) Igal korral meil on jooga harjutused, hingamine ja meditatsioon, plus arutelu antud teemast. Palun too mugavad riided, veepudel ning kui vaja midagi näksida.

Kui sinu tähtaeg on enne kursuse lõpp osale nii kaua kui beebi lubab!
Palun registreeri ette allolevas vormis!
Palume kirjutada, kui komplikatsioonid on olnud siis kirjuta, ja palun küsi arsti või ämmaemanda käest kas tohib võimelda! (kui tavaliselt kõik on hästi läinud siis on ok)
Minu blogist leiad enda lood, kus räägin oma igapäevasest kogemusest ema, naise ja inimese olemisest! Tags: babybirthmotherhood, 40-days after birth, breastfeeding.
 “Mis minu platsentast saab?” – Sukhdev on ka IPEN Platsenta konsultant, kirjuta kui soovid rohkem infot. 

Beebi juba käes?  Rohkem info beebi jooga tunnist siit

“Without pressure, carbon can never become diamond. If you think you cannot stand the pressure, then you do not know that you are a human being. The human body has been made to withstand extreme pressure to crystallize the consciousness.”-Yogi Bhajan (YB Teachings, LLC)

Rohkem küsimusi ja registreerimine
Sukhdev Kaur  sukhdevkaur@khalsa.com

in english

Conscious Pregnancy and Birth yoga course 

“Laps õpib sinu kõhus. Kõik jõud, julgus, vaimsus ja inspiratsioon mis sa tahad temale anda, tee seda enne sünnitust. Kui laps on sinu kõhust väljunud, mäng on läbi. Pärast seda, ema on juht, põetaja, hooldaja. Ema roll algab kui laps on tema kõhus.” -Yogi Bhajan

Autumn 2018 COURSE

 Wednesdays 11:45-13:15 hrs, beginning 12.september
Place: Dharamsaal, Kundalini jooga ja humanoloogia keskus. Liivalaia 11, Tallinn.
The course consists of 10 classes, beginning on 12. September 2018

Price for the whole course 125 eur. Please book your place by paying a deposit of 30 eur (Urban Dharma OÜ EE137700771002081453) and the rest of the payment in cash on the first day (can be paid in two installments). Single class 15 eur
All women (also those planning to become pregnant) are welcome to join also partially if needed (e.g. including in case of due date earlier than the end of the course). 

REGISTRATION FORM BELOW!!

 

Birthing is the most profound initiation to spirituality a woman can have. ~ Robin Lim

The Conscious Pregnancy course and yoga classes prepare you for becoming a parent and to be present in yourself throughout your pregnancy, enjoy your birthing experience (whichever it may be) and also to prepare for breastfeeding and the first months at home with your baby.

The course consists of yoga exercises and postures, meditations to develop your intuition, love for yourself, patience, endurance, emotional intelligence, ability to relax and also prepare you for accepting your new role as a mother. At the same time, we work on conquering fears and connecting with your soul so that you can give your child the best start in his/her life.

We discuss the development of pregnancy, birth and postpartum from the wisdom of yoga and also contemporary psychology and science, from the perspective of natural and intuitive birth. Part of the classes includes theory and there is always time for questions.

All pregnant women are welcome (also those who are just planning to become pregnant). You can bring also something to eat if you feel hungry during / after the class.

You can join for the whole course or for as long as your baby allows! 
Please register beforehand by filling the form below! Please mention if there are any complications (please ask your midwife/doctor if exercise is allowed, usually it is! )
There are some posts in my blog about my own experience of birth, being with baby, etc Tags: babybirthmotherhood40-days after birthbreastfeeding.

When your baby has been born, you can join for the Baby and Mommy yoga class (postpartum yoga) after his/her 40 days in this world. More information here

“Without pressure, carbon can never become diamond. If you think you cannot stand the pressure, then you do not know that you are a human being. The human body has been made to withstand extreme pressure to crystallize the consciousness.”-Yogi Bhajan (YB Teachings, LLC)

 

Advertisements

School of Kundalini Yoga and Humanology. Liivalaia 11/1-14, Tallinn, Estonia +372 53731839 dharamsaalkeskus@gmail.com

%d bloggers like this: