Shanti Ramdesh Kaur (Grete Gross)

T kl 7:00-8:30 hommikujooga
Tasakaalupanus: 1×10 eurot, 4×35 eurot

NB! 2020. aastal alustame veebruarist! (st jaanuaris tunde ei toimu)

Satnaam, minu nimi on Shanti Ramdesh Kaur ja sellest sügisest alustan Dharamsaalis varahommikuste joogatundidega. Hommikus on õrnus ja potentsiaal, aeg anda suund, kavatsus ja lähtepunkt kogu oma päevale. Kutsun Sind üles tegema omale kingitust, valides astuda päeva harmoonias oma hinge, meele ja keha vahel.

Grete_mv

Mina olen varasemalt pidanud end tõsiselt õhtu- ja öö-inimeseks ning varajased hommikud on olnud mulle tõeliseks katsumuseks. Tundub suisa rumalusena sel ajal, kui uni on kõige magusam ja tekk kõige pehmem end sellest mõnususest välja hakata ajama. Ent kui seda siiski teha, kosutada end Ishnaani ehk külma duššiga ja seejärel joogaga, siis on kogu päev justkui võimalustele ja kordaminekutele avatud.

Minu enda jaoks on Kundalini jooga lühikese ajaga saanuks oluliseks osaks elust. Nagu öeldakse, siis mõnede paikadeni on meie rajal viimas mitmeid teeotsi ja lõpuks, ühel või teisel viisil me märkame seda puhmas kõrvalteed või salajast rada, mis viib meid täpselt sinna, kuhu jõudma pidime. Minu puhul oli selleks Liivalaia 11 majas uksega eksimine, “sattudes juhuslikult õige ukse asemel” hoopis Dharamsaali ukse taha. Unustades kiirustades ja õiget kohta otsides sinna oma salli ja mütsi, olin järgmine päev tagasi, liitudes sedapuhku Sangati õhtuga. Sellelt õhtult lahkudes oli asi juba päris selge – ette tuli võtta õpetajakoolitus.

Näen, et sellest õhtust saadik olen meeletult palju muutunud, kasvanud, avardunud. Tunnen, kuidas minu potentsiaal on leekima löönud, minu sära esile tulnud. Olen aina rohkem mina. See täiuslik, imeline Jumalanna. Olen tohutult tänulik nende õpetuste eest, mis sel kõigel esile on aidanud tulla. Nüüd tunnen soovi seda tunnet jagada, olla vahelüliks, et seda jumalikkust ja väge ka Sinus esile tuua. Sest olemas ta on ja tahab esile tulla, anna talle vaid võimalus!

Nii et kutsun Sind, õde, kutsun Sind, vend, tee enesele kingitus, alustades oma päeva ühendades oma hinge, meele ja keha oma täiuslikkuses.

Praktilisest poolest soovitan Sul tundi tulla söömata, võimalusel kosuta end eelnevalt Ishnaani ehk hüdroteraapiaga. Tule vaikuses, tule iseendas. Riietuse osas võivad Sind toetada heledad, mugavad riided, peaasi, et tunneksid neis end hästi. Ning tunni järel kosuta end ühe imelise hommikusöögiga, tähistades elu ja iseennast.

Kohtumiste, jagamiste, kasvamisteni!
Shanti Ramdesh Kaur (Grete)

Küsimuste korral kirjuta grete.gross@gmail.com või helista 58066199

School of Kundalini Yoga and Humanology. Liivalaia 11/1-14, Tallinn, Estonia +372 53731839 dharamsaalkeskus@gmail.com

%d bloggers like this: