Miina Laanesaar

Miina Laanesaar (Jot Piara Kaur)

piltJooga, mis sanskriti keelest tõlgituna tähendab ühendumist, tähistab minu jaoks eelkõige teekonda lähemale oma sisemaailmale, südamele ja hingele. Kundalini jooga oma mitmekülgsuse, intensiivsuse ja meditatiivsusega on sellel teekonnal suurepäraseks kaaslaseks.

Kundalini jooga tunnis tehakse erinevaid füüsilisi harjutusteseeriaid (kriyasid) ja meditatsioone, kasutatakse hingamistehnikaid (pranayamasid), kehalukke (bandhasid), käteasendeid (mudrasid) ja loitsitakse mantraid. Kõik need vahendid aitavad parandada meie füüsilist vormi ja seisundit tervikuna, tugevdada närvisüsteemi, tõsta energiataset, kogeda kergemat enesetunnet ning suuremat elurõõmu.

Samuti õpetab Kundalini jooga viima fookust väliselt sissepoole – see tähendab keskenduma-toetuma iseendale ja oma sisemisele jõule, olenemata sellest, millised on välised tingimused või mida meel meile parajasti räägib. Pakkudes tihti väljakutset kehale ja meelele, aitab Kundalini joogaga tegelemine tulla toime stressirohketes situatsioonides ka igapäevaelus. See äratab pehmelt meie loovat potentsiaali ja teadlikkuse väge, mis ongi kundalini energia.

Kõik need kasutegurid ja maailmavaade on mind pannud Kundalini joogat armastama ja võlunud alates sellest, kui 2011. aastal tundides käimist alustasin ning viisid 2016. aasta kevadel õpinguteni rahvusvahelises Karam Kriya kundalini jooga õpetajate koolis.

Kontakt:
Miina Laanesaar
miina.laanesaar@gmail.com
555 85 161

School of Kundalini Yoga and Humanology. Liivalaia 11/1-14, Tallinn, Estonia +372 53731839 dharamsaalkeskus@gmail.com

%d bloggers like this: