Grete Sutrop (Darshan Nam Kaur)

Lastejooga 1.5 – 6 a.
Neljapäeviti 10.30-11.30

Lastejooga aitab lastel juba pisikesest peale lõdvestumist ja endasse vaatamist õppida. Lisaks muidugi arendavad joogaharjutused ka füüsilist keha ja aitavad seda paremini tunnetama õppida. Joogatundides ei soodustata omavahelist võistlemist, vaid julgustatakse tegema koostööd, kuulama enda sisetunnet, oma keha ja iseennast usaldama. Oluline osa on ka lugudel ja nende kaudu elu põhiväärtuste selgitamisel. Ja see kõik leiab aset kõige mõnusamal viisil – mängu ja koostegemise kaudu!

150424-KK137 (2)-2Olen kolme pisikese tütre ema ning need viis aastat emana on olnud parim aeg mu elus! See aeg on mind nii palju õpetanud ja mind minu tõelisele olemusele lähemale viinud! Muidugi pole see olnud ainult roosiline tee, sest lapsed on näidanud mulle selliseid (ka mitte nii meeldivaid) külgi endast, mille olemasolust ma polnud üldse teadlik. See on aga teisalt julgustanud mind otsima vastuseid ja viise, kuidas ennast ja lapsi raskematel hetkedel aidata ning meid kõiki siin paremini mõista. Nii leidsin enda jaoks jooga ja positiivse, julgustava ja teadliku lapsevanemluse teooriad, mis toimisid ja toimivad siiani ka praktikas imeliselt! Kõik algab ikkagi armastusest!

Lastejooga tunnid toimuvad neljapäeviti 10.30-11.30 alates 14. jaanuarist 2016. Tundidesse ootan lapsi vanuses 1,5-6 eluaastat. Kõik lapsed võivad tundi tulla koos ema või isaga (või mõlemaga!), aga julgemad ka iseseisvalt! Tunni hind on 7 eurot. Tund sarnaneb ülesehituselt täiskasvanute tunnile sisaldades nii erinevaid asanaid ja harjutusi, lõdvestust kui meditatsiooni, aga see kõik on mängulises ja eriti rõõmsas võtmes! Mängime, hüppame, tantsime, jutustame muinasjutte, loitsime mantraid ja arutleme lastele olulistel teemadel. Joogatund kestab orienteeruvalt 30 minutit, peale seda on rahulikult aega vestelda, joonistada ja mõtteid mõlgutada. Emade-isadega saame teetassi kõrval jagada vaateid ja elamusi teadliku ja positiivse lapsevanemluse teemadel! Olete südamest oodatud!

Grete Sutrop (Darshan Nam Kaur):
Lapsed ja jooga on mind alati köitnud ning ma olen õnnelik, et elu saatis mulle võimaluse need kaks imelist teed ühendada!
Olen õppinud juristiks, lõpetamisel on õpingud sotsiaalpedagoogika ja lastekaitse alal ning enne lastega koju jäämist töötasin inimõiguste valdkonnas. Soov lapsi aidata on minus aastatega vaid kasvanud. Kundalini joogaga puutusin kokku mõned aastad tagasi joogatundides käies ning siis edasi juba Sukhdev Kauri juures rasedate tunnis ning ema ja beebi joogas. Tundsin oma südames, et tahan kindlasti seda võlumaailma edasi avastada ja kohe pakkus elu mulle võimaluse õppida 2015. aasta sügisel Kristel Paimla käe all lastejooga õpetajaks. See kursus aitas näha hinge ja südame kaugeimatessegi soppidesse, tervendada oma sisemist last ning õpetas, kuidas jooga ja armastuse kaudu ka teisi inspireerida ja oma südamega kontakti looma innustada.

Grete Sutrop (Darshan Nam Kaur)
Kontakttelefon 5239362; e-post: grete.sutrop@gmail.com
Minu blogi lapsevanemaks olemisest: kolmkleidikest.blogspot.com
Haldjate ja Draakonite Lastejooga Facebooki lehekülg:
facebook.com/haldjadjadraakonid

Advertisements

School of Kundalini Yoga and Humanology. Liivalaia 11/1-14, Tallinn, Estonia +372 53731839 dharamsaalkeskus@gmail.com

%d bloggers like this: